• slide

Aktualności

20240411_175328_1.jpg
Miło nam poinformować, że dr. hab. Katarzyna Metelska-Szaniawska, prof. ucz. została wybrana do Zarządu European Public Choice Society (EPCS) na lata 2024-2027.
237.jpg
Z dumą informujemy, że dnia 18.03.2024 dr hab. Karolina Safarzyńska, prof. ucz. otrzymała z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polski tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse.
podcast_kmsz.jpg
Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu WNE UW „W rytmie ekonomii: Jak konstytucja wpływa na gospodarkę?”, którego bohaterką jest dr hab. Katarzyna Metelska-Szaniawska, prof. ucz. z Katedry Ekonomii Politycznej.
janfalkowski_sq.jpg
Z radością informujemy, że projekt dr hab. Jana Fałkowskiego, prof. ucz. z Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW otrzymał finansowanie w konkursie IDUB na Uniwersytecie Warszawskim.
MK_03315_FINAL_POST_sq.png
Z radością informujemy, że projekt dr hab. Katarzyny Metelskiej-Szaniawskiej, prof. ucz. z Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW otrzymał finansowanie w konkursie Opus 25 Narodowego Centrum Nauki.
podcast_mbrzezinski_sq.jpg
Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu WNE UW „W rytmie ekonomii: Jakie są koszty nierówności?”, którego bohaterem jest dr hab. Michał Brzeziński, prof. ucz. z Katedry Ekonomii Politycznej.
ksalach_sq.jpg
Z radością informujemy, że w dniu 22.11.2023 Rada Naukowa Dyscypliny Ekonomia i Finanse Uniwersytetu Warszawskiego nadała mgr Katarzynie Sałach-Dróżdż stopień doktora i podjęła decyzję o wyróżnieniu przedstawionej przez nią rozprawy doktorskiej.
JL_wyroznienierektora2023.jpg
Trójka pracowników Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW - dr hab. Jacek Lewkowicz, dr hab. Karolina Safarzyńska, prof. ucz. oraz dr hab. Beata Łopaciuk-Gonczaryk, prof. ucz. - otrzymała wyróżnienia Rektora Uniwersytetu Warszawskiego za osiągnięcia naukowe w roku 2022.
MK_03315_FINAL_POST_sq.png
Z radością informujemy, że projekt dr hab. Katarzyny Metelskiej-Szaniawskiej, prof. ucz. z Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW otrzymał finansowanie w międzynarodowym konkursie Opus24+LAP/Weave ogłoszonym przez Narodowe Centrum Nauki.
pol_econ_wne_uw_meeting.jpg
Serdecznie zapraszamy na Zebranie Katedry Ekonomii Politycznej, które odbędzie się 7.11.2023 o g. 17:00 w sali A409. Mgr Przemysław Kurek zaprezentuje swoje badania pt. "How to apply Causal Inference in observational studies? Conditional Instrumental Variable analysis based on the Causal Diagram approach: The impact of Foreign Language Skills on Wages".