Katarzyna Sałach-Dróżdż o populizmie na Festiwalu Nauki

Mgr Katarzyna Sałach-Dróżdż, doktorantka w Katedrze Ekonomii Politycznej WNE UW, weźmie udział w debacie "Populizm – czym jest i skąd się bierze?" w ramach tegorocznego Festiwalu Nauki.

Debata odbędzie się 17.09.2023 o g. 17:00 w Auli prof. Jana Baszkiewicza w Gmachu Audytoryjnym Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UW (oraz online). Jej uczestnicy - przedstawiciele różnych nauk społecznych (dr hab. Elżbieta Korolczuk z Södertörn University, dr hab. Mikołaj Cześnik, prof. SWPS oraz mgr Katarzyna Sałach-Dróżdż), postarają się odpowiedzieć na pytania: Co właściwie oznacza słowo „populizm”? Po czym możemy go poznać? Czy to śmiertelna choroba demokracji, czy raczej mechanizm jej odnowy? Debatę poprowadzi prof. Dariusz Stola z Polskiej Akademii Nauk.

Więcej informacji na stronie Festiwalu Nauki.

Serdecznie zapraszamy!