Wyjazdowe zebranie Katedry Ekonomii Politycznej w Płocku 10-11.06.2023

Po przerwie związanej z pandemią Katedra Ekonomii Politycznej WNE UW powróciła do tradycji corocznych zebrań wyjazdowych. Tegoroczne zebranie odbyło się w dn. 10-11.06.2023 w Płocku.

W pierwszym dniu dwie sesje dotyczyły dydaktyki. Dr Katarzyna Peryt-Kowalska, zastępczyni przewodniczącej Rady Dydaktycznej WNE UW, przedstawiła aktualną sytuację w zakresie dydaktyki na Wydziale i planowane zmiany. Prof. dr hab. Łukasz Hardt i dr hab. Beata Łopaciuk-Gonczaryk, prof. ucz. poprowadzili dyskusję o tym, jak wykładać "Wstęp do Ekonomii" dla studentów I roku. W części badawczej, swoje analizy konfliktów o ziemię rolną w Polsce zaprezentowała dr hab. Dominika Milczarek-Andrzejewska, prof. ucz. W drugim dniu miały miejsce dalsze prezentacje badań pracowników i doktorantów Katedry. Mgr Łukasz Baszczak przedstawił wystąpienie pt. "Narracja o upadku ZUS a uczestnictwo w PPK", a dr Jacek Lewkowicz badania prowadzone wraz z dr. hab. Janem Fałkowskim, prof. ucz. oraz dr Łukaszem Nawaro na temat debaty politycznej nad sprawami gospodarczymi w polskim Parlamencie.

Pracy naukowej towarzyszyła luźna atmosfera i wspaniała letnia pogoda, z której udało się skorzystać w ramach wspólnego wieczornego spaceru nad Wisłą.