• slide

Aktualności

prof._Wilkin.png
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. dr hab. Jerzego Wilkina - kierownika Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW w latach 1996-2014, dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych UW w latach 1996-1999, wybitnego polskiego ekonomisty, członka rzeczywistego Polskiej Akademii Nauk.
ncn.jpg
Z wielką radością przekazujemy informację o dofinansowaniu projektów badaczy z Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW w konkursach OPUS 23 i PRELUDIUM 21, organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki.
beethoven.jpg
W dniach 8-11.09.2022 r. odbył się w Gdańsku międzynarodowy warsztat naukowy w ramach kierowanego przez dr hab. Katarzynę Metelską-Szaniawską, prof. ucz. polsko-niemieckiego projektu badawczego „Ekonomia stosowania konstytucji”, realizowanego w ramach konkursu BEETHOVEN
karolina_safarzynska.jpg
Miło nam poinformować, że dr hab. Karolina Safarzyńska, prof. ucz. z Katedry Ekonomii Politycznej WNE znalazła się w gronie 100 najbardziej wpływowych Polek 2022 r. wyróżnionych przez magazyn Forbes (Polska).
uw_miniatura.png
Miło nam poinformować, że dwóch pracowników Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW - dr hab. Michał Brzeziński, prof. ucz. i dr hab. Jan Fałkowski, prof. ucz. otrzymali wyróżnienia Rektora Uniwersytetu Warszawskiego.
robert_mroz.jpg
Miło nam poinformować, że Rada Dyscypliny Naukowej Ekonomia i Finanse na Uniwersytecie Warszawskim na posiedzeniu w dn. 23.11.2022 r. przyznała mgr. Robertowi Mrozowi z Katedry Ekonomii Politycznej WNE stopień doktora nauk ekonomicznych.
Lukasz_Hardt.jpg
Z radością informujemy, że z dn. 11.10.2022 r. prof. dr hab. Łukasz Hardt, kierownik Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW, otrzymał powołanie na Przewodniczącego Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
karolina_safarzynska2.jpg
Z wielką radością przekazujemy informację, że dr hab. Karolina Safarzyńska, prof. ucz. z Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW została laureatką prestiżowej Nagrody Narodowego Centrum Nauki w ramach obszaru badawczego „nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce”.
alessandro_belmonte.png
Katedra Ekonomii Politycznej WNE UW zaprasza na seminarium, w czasie którego Alessandro Belmonte (IMT Lucca) przedstawi swój tekst: From Italianization to Germanization: Division of Labor, Economic Rents, and Political Extremism in South Tyrol
IMG_3818.JPG
Milo nam poinformować, że Nagrodę I stopnia w kategorii prac doktorskich otrzymał dr Jacek Lewkow­icz z Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW. Podstawą przyznania nagrody była obroniona na WNE UW rozprawa „Reg­u­lacje rynku pracy a ich efek­tywność. Per­spek­tywa eko­nom­icznej anal­izy prawa". Jej promotorem był dr hab. prof. UW Łukasz Hardt, a promotorem pomocniczym dr hab. Katarzyna Metelska-Szaniawska.